Sodë buke dhe dhe vaj kokosi, kombinimi perfekt për kujdesin e fytyrës tuaj
Transmetuar më 31-05-2019, 13:05

Kozmetika që blihet çdo ditë për pastrimin e fytyrës sigurisht që është efektive, por në afat të gjatë janë produkte kimike, ato rrezikojnë të shkatërrojnë lëkurën tonë.

Përkundrazi, përdorimi i përbërësve natyralë për kozmetikë të bërë vetë mund të jetë një zgjidhje afatgjatë që ruan shëndetin dhe hidratimin e lëkurës, duke shmangur probleme të tilla si aknet ndërkohë që ruan pezmatimin e lëkurës, shkaktuar nga produktet toksike.

Një shembull i thjeshtë dhe lehtësisht i riprodhueshëm është një kombinim i sodës së bukës dhe kokosit, produkte që kanë veti shumë të dobishme për lëkurën dhe flokët.

Përzieni dy lugë sodë buke me 2 lugë vaj kokosi, dhe aplikojeni atë në lëkurë. Pas pak minutash ju mund ta shpëlani lehtë me ujë të ftohtë, pa nevojën për sapun. Duke e përsëritur të paktën 3 herë në javë, ju do të jeni në gjendje të rigjeneroni fytyrën tuaj duke hequr papastërtitë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...