‘Çmendet’ moti në Rumani, bora dhe breshëri shkatërron makinat
Transmetuar më 29-05-2019, 16:27

Në qytezën rumune të Zalau ka mbajtur një mot i pazakontë dhe skena u filmua nga banorë vendas.

Breshër me madhësi sa një vezë ka rënë nga qielli, e madje në disa zona madhësia e tyre shkonte më shumë.

Shiu dhe bora kanë shkatërruar disa makina që ishin të parkuara. Moti me shi, breshër dhe borë nuk ka zgjatur më shumë se 5 minuta.

Shikoni videon e mëposhtme, skena duket sikur është “fundi i botës”.

Loading...
loading...
Loading...