Ngre në këmbë jurinë e “The Voice” në Francë, Gjon Muharremaj konkuroi dhe në “Albanian’s Got Talent”
Transmetuar më 20-05-2019, 21:27

Gjon Muharremaj është një i ri shqiptar që po shkëlqen në ‘The Voice’ edicioni i Francës.

Performanca e tij ka mahnitur jurinë aq sa në fund të gjithë u ngritën në këmbë për ta duartrokitur plot respekt.

Gjoni ka lindur në Zvicër dhe është djalë i një babai nga Kosova dhe nënës nga Tirana.

Ai njihet me emrin e artit Gjon’s tears.

Emrin e skenës ka zgjedhur ta ketë Gjon’s tears, për shkak të gjyshit që ishte emocionuar shumë nga hera e parë kur Gjoni, asokohe fëmijë, kishte nisur të interpretonte një këngë. 

Gjoni ishte vetëm 12 vjeç kur mahniti në Shqipëri, jurinë e “Albanians Got Talent” me zërin e tij të fuqishëm.

Juria e asaj kohe që përbëhej nga Armend Rexhepagiç, Rovena Dilo dhe Altin Basha jepnin vlerësime maksimale për të dhe parashikonin të ardhme të ndritur për të.

Ju mund ta shihni në videon e mëposhtme./a.k/noa.al/ 

Loading...
Loading...