KQZ iu jep mandatin e deputetit dy kandidatëve të LSI dhe një të PD
Transmetuar më 15-05-2019, 12:18

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mbledhjen e ditës së sotme sotme,

iu ka dhënë mandatet e deputetëve, dy kandidatëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe një tjetër të Partisë Demokratike.

Bëhet fjalë për Halit Valterin, kandidat në qarkun e Tiranës në radhët e Partisë Demokratike.

Ndërkohë nga radhët e LSI mandatin e ka marrë Edmond Stojku në Qarkun e Tiranës dhe Vasli Sterjlofski në qarkun e Korçës.

Deputetët e rinj pritet që të bëjnë betimin në seancën e ardhshme parlamentare. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...