Në prag të Verës por dëbora mbulon Kosovën
Transmetuar më 14-05-2019, 22:05

Ndërkohë që presim ardhjen e stinës së nxehtë të Verës, dimri është rikthyer fuqishëm.

Moti këtë javë është përkeqësuar dukshëm në Ballkan dhe reshjet e borës janë rikthyer në muajin maj.

Reshjet e shiut kanë vijuar në mënyrë intensive, por në Rugovë të Pejës ka pasur edhe reshje të borës.

Mot i ngjashëm është në gjithë Ballkanit.

Edhe në Bosnjë sot ka patur reshje të dëborës.

Më poshtë keni video të rënies së dëborës në Rugovë: 

Loading...
Loading...