Stomak i fryrë? Kura natyrore që i jep fund këtij problem
Transmetuar më 13-05-2019, 18:28

Arsyet pse fryrja e stomakut apo barkut mund të jenë të shumta, por për fat të mirë, të gjitha zgjidhen lehtësisht.

Bakteria Helicobacter pilori është një nga shkaqet kryesore të stomakut të fryrë. Zakonisht futet në trupin tonë me ushqime të pista dhe është një nga shkaqet kryesore të stomakut të fryrë. Por cilat janë simptomat me të cilat manifestohet?

Dhimbje në pjesën e sipërme të stomakut, ndjesi urie, barku i fryer, diarre, reflux dhe kapsllëku.

Ka disa ilaçe të dobishme që shërbejnë për të ulur fryrjen stomakut dhe për të hequr qafe këtë bakter, por ka edhe mjete të natyrshme që nuk janë të kundërindikuara dhe po aq efektive. Këtu është një:

Përbërësit: 1 kastravec, lëng limoni, 1 lugë gjelle xhenxhefil, gjysmë gotë uji,1 lugë gjelle aloe vera, një grusht majdanoz

Përgatitja                                  

Vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejni deri sat ë arrini një smoothie. Kjo pije do t’ju lejojë të mbani trupin tuaj të mirë hidratuar dhe të dëboni toksina të tepërta, si dhe natyrisht shpërbën për funksionimin sa më të mirë të stomakut tuaj./b.l/noa.al/