Partizani mund Tiranën në derbi dhe fiton trofeun pas 26 vitesh
Transmetuar më 12-05-2019, 18:39

Skuadra e Partizanit shpallet matematikisht kampione në Superligë.

Të kuqtë fituan pasditen e sotme përballë Tiranës në derbi me rezultatin 2-1.

Me këtë fitore Partizani fitoi titullin e 16-të në Superligë pas plot 26 vitesh.

Golat për Partizanin në derbi u shënuan nga Çinari 30′ dhe 72′.  

Goli i barazimit të përkohshëm për Tiranën u shënua nga Greca 40′. 

Mbeten edhe tre javë deri në përfundim të kampionatit./a.k/noa.al/

Loading...
loading...
Loading...