FOTOT/ Një vajzë përdhunohet egërsisht, por makthi bëhet edhe më i frikshëm
Transmetuar më 12-05-2019, 02:00

Elise Greer, 21 vjeç, ka një vit tashmë që kalon një nga traumat më të mëdha të jetës së saj.

Para një viti ajo u dashurua me një djalë, por pa e ditur që do ishte ai që do i shkaktonte dëmin më të madh.

Prindërit e saj nuk janë të pasur (babai i saj është menaxher i faqes për një firmë ndërtimi, mamaja e saj punon me të rinjtë e pambrojtur), por megjithatë ata arritën t’i blinin një makinë, megjithëse ishin në merak për sigurinë e saj.

Si për ironi të fatit, ishte makina ajo që në fund e çoi në rrezik kur ajo u takua me një udhëtar tjetër që kishte nevojë për ta çuar diku.

Ai djalë ishte Marcus Martin. Martin, 24 vjeç, tani është në burg në Australi pasi ka pranuar fajin për rrëmbimin dhe përdhunimin e saj dhe do të dënohet më pas këtë muaj.

Pasi e mbajti Elisën kundër vullnetit të saj, duke abuzuar seksualisht me të, Martin e detyroi atë të udhëtonte nën kërcënimin e thikës në të gjithë Australinë.

Elis tregon një shenjë në hundën e saj, një tjetër mbi syrin e saj. “Ai më shkatërroi hundën, kështu që duhet të rindërtohet në spital. Ai më ka thyer këmbët kështu që mezi eci”, rrëfeu ajo.

Ajo thotë se këtë gjendje e duroi për disa kohë, dhe se nuk mundi ta denonconte në polici pasi kishte frikë se ai mund ta vriste atë.

Loading...
Loading...