Meta takon zv.Presidentin e PE: Mirënjohje për mbështetjen në rrugën e integrimit
Transmetuar më 23-04-2019, 18:13

Presidenti Ilir Meta priti sot në takim Zëvendës Presidentin e Parlamentit Europian dhe eurodeputetin e Lëvizjes 5 Yjet (Movimento 5 Stelle), Fabio Massimo Castaldo.

Kreu i Shtetit e falënderoi zotin Castaldo për angazhimin e tij lidhur me forcimin e mëtejshëm të marrëdhënieve të shkëlqyera mes Shqipërisë dhe Italisë.

Meta shprehu gjithashtu mirënjohjen për mbështetjen e fortë që Italia dhe Parlamenti Europian i kanë dhënë procesit të integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian.

Nga ana e tij zëvendës Presidenti i PE, e siguroi Kreun e Shtetit shqiptar për mbështetjen e tij dhe të Italisë në këtë proces. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...