Loading...
Juventusi shpallet kampion pa u mbyllur kampionati, për të tetën herë radhazi
Transmetuar më 20-04-2019, 20:25

Skuadra e Juventusit është shpallur kampin në Serinë A të kampionatit italian të futbollit.

Kjo është hera e 35 që fiton titullin, dhe e teta herë radhazi, si asnjë skuadër tjetër.

Në ndeshjen e sotme bardhezinjtë mundën Fiorentinën me rezultatin 2-1, duke u shpallur matematikisht kampion.

Jo pak, por 20 pikë larg vendit të dytë që mbahet nga Napoli.

Juvja duhet të ngushëllohet me këtë triumph pas dështimit të pak ditëve më parë në Champions League. /k.k/noa.al/

Loading...
Loading...