Opozita dhe mbështetësit e saj lënë kryeministrinë, marshojnë drejt parlamentit
Transmetuar më 13-04-2019, 19:34

Pas përfundimit të fjalimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbështetësit e opozitës kanë nisur marshimin drejt parlamentit.

Me thirrjet "Rama Ik" qytetarët kërkojnë largimin e kryeministrit Edi Rama.

Leja për protestën e sotme nga opozita është marrë deri në orën 12:00 në mesnatë.

Me valën e protestave pas vendimit për djegien e mandateve të deputetëve, opozita kërkon largimin e Kryeministrit Edi Rama, krijimin e një qeverie tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare. /a.k/noa.al/