Parashikimi i motit, e diel 14 prill 2019
Transmetuar më 13-04-2019, 15:00

Tiranë, NOA.al- Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të herë pas-hershme kanë dominuar deri në mesditë, të cilat në zonat jugore herë pas-here janë në formën e rrebesheve afatshkurta.

Ndërsa pasditja dhe mbrëmja sjellin intervale kthjellimesh në zonat bregdetare por reshjet mbeten në juglindje dhe përgjatë kufirit lindor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë ulur në mëngjes por rritje të lehtë sjellë mesdita duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5°C deri në 21-22°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi perëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë. /a.y/noa.al

Loading...
Loading...