Loading...
Lehtësoni dhimbjen e gjurit me këto ushqime
Transmetuar më 12-04-2019, 23:21

Dhimbja kronike e gjurit është e vështirë për t’u menaxhuar pikërisht sepse gjunjët i vëmë në funksion kur duam të ulemi, të ecim, të ngjitemi.

Nëse shkaktohet nga artriti, bursitis ose dëmtimi, ka shumë mjete për dhimbje dhe inflamacion që mund t’ju ndihmojnë që të lëvizni përsëri.

Për fat të keq, shumë ilaçe kanë efekte të rënda që mund të eklipsojnë ankesën origjinale.

Ju mund të habiteni kur mësoni se sa dietë juaj mund të ndikojë në nivelet e dhimbjes, sidomos kur bëhet fjalë për inflamacion.

Ushqimet që lehtësojnë dhimbjet e gjurit janë, karrota, uthulla e mollës, arra, avokado, ananas.

Loading...
Loading...