Parashikimi i motit, e shtunë 6 prill 2019
Transmetuar më 05-04-2019, 23:38

Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu të karakterit lokal do të paraqiten orët e para të ditës, ku me karakter shtrëngatash  do të jenë në zonat juglindore dhe ekstremin verior.

Pasditja dhe orët e mbrëmjes dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në veri dhe qëndër, por në rajonin jugor mbeten prezent vranësirat e dendura dhe reshje lokale.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 5°C deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë./b.l/noa.al/

Loading...
Loading...