Rekordmenin e atletikës do e shohim futbollist te klubi europian, firmos kontratë profesioniste
Transmetuar më 03-04-2019, 20:58

Sprintieri xhamajkan Usain Bolt, firmos konratë profesioniste me klubin francez, Paris Fc.

Rekordmeni i 100 dhe 200 metrave, ka arritur të realizojë ëndrrën e tij duke firmosur konratë 2-vjeçare si futbollist profesionist.

Bolt do të mund ta shohim në fushën e lojës duke filluar nga sezoni i ardhshëm.

Më parë Usain Bolt u provua te klubet Borussia Dortmund, Stromsgodset dhe Central Coast Mariners, por pa sukses.

Më në fund ëndërra e tij u bë realitet./a.k/noa.al/