Olainka bën heroin në Ligën e Europës, eliminon Seviljen me golin e tij
Transmetuar më 14-03-2019, 23:46

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olainka, ka bërë heroin në sfidën e Ligës së Europës ndaj Sevijas, duke i dhuruar kualifikimin skuadrës çeke.

23-vjeçari gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 119-të.

Gjuajtja e Olainkës është devijuar nga mbrojtësi Kajer dhe ka përfunduar në rrjetë.

Ndeshja përfundoi me rezultatin e përgjithshëm 4-3.

Më poshtë mund të ndiqni golin e shënua dhe festën e lojtarëve: