Champions, formacionet zyrtare të Bayern Munchen-Liverpool dhe Barcelona-Lyon
Transmetuar më 13-03-2019, 20:08

Sonte në orën 21:00 luhen takimet e radhës të vlefshme për çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.

Dy përballjet interesante këtë mbrëmje do të jenë: Bayern Munchen-Liverpool dhe Barcelona-Lyon.

Ndërkaq janë përcaktuar edhe formacionet zyrtare të të dyja takimeve:

Bayern Munchen-Liverpool

Bayern Munich: Neuer, Rafinha, Sule, Hummels, Alaba, Javi Martinez, Thiago, Gnabry, James Rodriguez, Ribery, Leëandoëski.

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Milner, Ëijnaldum, Henderson, Mane, Salah, Firmino.

Barcelona-Lyon

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Messi, Luis Suárez, Coutinho.

Lyon: Lopes; Dubois, Denayer, Marcelo, Marçal, Mendy; Tousart, Fekir, Ndombèlé; Depay, Dembele./a.k/noa.al/