Shau gjyqtarin, UEFA hap hetim disiplinor për Nejmar
Transmetuar më 13-03-2019, 18:31

Nejmar është në prag të stuhisë, stuhi të cilën pritet ta shkaktojë UEFA, që ka hapur një hetim disiplinor për kritikat e forta që braziliani ka bërë për gjyqtarin pas eliminimit të PSG-së në 1/8-at e Ligës së Kampioneve.

“”Është një turp, pat shpëthyer braziliani në rrjetet sociale pas ndeshjes -. Pale, vendosin dhe katër vetë që nuk marrin vesh nga futbolli për të parë një aksion në reply, po ikni e p…”.

Sulmuesi i PSG-së, që është i ndalur në infermieri për një dëmtim të pësuar në fund të muajit janar në këmbën e djathtë, tashmë rrezikon një skualifikim me rinisjen e aktivitetit në kupat e Europës në sezonin e ri.