Transmetuar më 09-03-2019, 12:25

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë nga noa.al. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

 Dashi

Dashuria: Ndikimet javore nuk do të jenë shumë të favorshme për dashurinë, por do të jetë vetëm fillimi i javës. Për pjesën tjetër, fundjava do të jetë vendimtare për konsolidimin e marrëdhënies me partnerin/en dhe ju mund të luani kartat tuaja më të mira për ta habitur atë. Për beqarët isi pritet të vijnë shumë risi!

Puna: Në pjesën e parë të javës do të punoni për të bërë një projekt konkret që keni ndërtuar për një kohë të gjatë. Koha është e pjekur për të arritur një dëshirë ambicioze, ju keni të gjitha kredencialet e duhura për të pasur sukses. Marrëveshje të mira me bashkëpunëtorët, madje edhe planetët janë në favorin tuaj.

Demi

Dashuria: Klima e dashurisë e mirë, imagjinata juaj do të përfitojë gjithashtu. Erosi do të jetë në të mirën e vet dhe do të ndihmojë për t’ju bërë të kaloni një fundjavë romantike. Projekte për dasma ose bashkëjetesa për çiftet e vjetra, pranvera e ardhshme zbut disponimin dhe nxit marrëdhëniet. Surpriza edhe për beqarët, emocione të reja po vijnë.

Puna: Java do të fillojë në mënyrën më të mirë për çështjet e punës, por nga e mërkura mund të jetë diçka e papritur për diçka që po bëni. Kohë e mirë për ata që kanë një biznes të pavarur, do të ketë një biznes të mirë dhe një perspektivë të mirë rritjeje. Gjithashtu bashkëpunimet do të jenë me fat.

Binjakët

Dashuria: Do të kaloni shtatë ditë të qeta pa shqetësime në jetën tuaj private. Ditët më të mira do të jenë ato të mërkurën dhe të enjten, gjatë së cilës ju mund të përqendroheni më mirë në çështjet emocionale. Duke pasur parasysh projektet për një udhëtim ose për diçka që mund të japë kënaqësi të mëdha. Lajme vijnë së shpejti edhe për ata që ende nuk kanë gjetur një shpirt binjak.

Puna: Puna mund të jetë mjaft e favorshme, edhe nëse nuk ka ndryshime rrënjësore. Do të ketë çështje që do t’ju bëjnë të dilni jashtë kontrollit dhe do t’ju duhet të mbani nervat tuaja të qëndrueshme në mënyrë që të mos hidheni në tension dhe zemërim. Mos harroni se me qetësi ju merrni gjithçka.

Gaforrja

Dashuria: Këtë javë, hiqeni mënjanë sentimentalizmin tuaj për t’i kushtuar vetes përparësi të tjera. Pikërisht për këtë arsye mund të keni edhe më shumë kërkesa konkrete nga ana e partnerit/es, por xhelozia e dashurisë do të jetë e pashmangshme në fundjavë dhe mund të shkaktojë polemika dhe grindje. Beqarët interesant dhe intrigues do të duhet të mbrojnë veten kundër ziliqarëve!

Puna: Shpall një javë të pafavorshme në nivel profesional. Menaxhoni biznesin tuaj me kujdes më të madh dhe mos lejoni që të tjerët të ndërhyjnë në vendimet tuaja. Nëse zini pozicione të rëndësishme, duhet të ndiheni.

Luani

Dashuria: Dashuria e mrekulluesgme këtë javë, ju do të filloni të hënën me një indiferencë të caktuar emocionale, por të mërkurën do të rifitoni dëshirën për të shprehur ndjenjat tuaja, shumë për kënaqësinë e partnerëve. Harmonia do të zgjasë gjatë gjithë javës dhe do të ndizet në fundjavë! Madje edhe beqarët do të kalojnë një javë të mirë, flirtime të reja në horizont.

Puna: Javë e madhe për lajme, tensioni do të japë rrugën për një mirëkuptim të frytshëm me kolegët që do të japë rezultate të mira.

Virgjëresha

Dashuria: Javë e pafavorshme për dashurinë, por mos e humbni shpresën, ju do të mbështeteni nga një partner/e i/e vëmendshëm dhe të mirëkuptueshëm, i/e cili do të përkulet prapa për ju. Ai/ajo gjithashtu do të jetë i gatshëm t’ju dëgjojë dhe t’ju japë këshillën e duhur për të bërë zgjedhjet më të mira. Për beqarët në vend të kësaj është një kohë e mirë për të takuar njerëz të rinj dhe sidomos në fundjavë mund të ndodhë kupidi!

Puna: keni nevojë për më shumë optimizëm se sa ju duhet për tu përballuar me punë dhe që nga fillimi i javës do të duhet një dozë të mirë e energjisë. Ju do të çoni përpara projektet që janë në proces.

Peshorja

Dashuria: Java fillon jo me të vërtetë e madhe, do të shfaqen disa shqetësime që do të mbajnë mendjen tuaj të zënë deri të mërkurën. Nga mesi i javës gjërat do të fillojnë të ndryshojnë, tensioni me partnerin/en tuaj do të lirohet dhe të premten ju mund të merrni frymë lirisht. Edhe për ata që janë vetëm perspektivat do të jenë të njëjta.

Puna: një avantazh në punë dhe në menaxhimin e rolit tuaj dhe vendin e punës do t’ju japin kënaqësi edhe financiarisht.

Akrepi

Dashuria: Ju do të jetoni një javë plot me dashuri dhe ju do të përkëdheni shumë mirë ndaj partnerit/es, duke treguar vëmendje ndaj jush. Megjithatë, në gjysmën e dytë të javës, mund të keni momente të stresit për një çështje familjare. Koha e mirë për beqarët, veçanërisht të shtunën do të ketë takime të mira.

Puna: disa të paparashikuara në mjedisin e punës do të bëjnë që ju të shkoni moralisht përtokë. Problemet do të ndihet nga java që fillon dhe do të vazhdojë deri të enjten, por në fundjavë do të keni të gjitha mundësitë dhe të drejtën për pushim dhe relaks.

Shigjetari

Dashuria: Edhe marrëdhëniet me partnerin/en këtë javë nuk do jenë keq, edhe nëse mund të keni një diskutim të vogël. Urani dhe Marsi në shenjë do t’ju çojë të reflektoni thellë në jetën tuaj dhe të përpiqeni të kuptoni nëse po ndiqni drejtimin e duhur. Beqarët mund të vendosin për të prishur një miqësi për një thashethem.

Puna: Ndoshta do të ketë pak dialog në punë, sidomos në fillim të javës, por mund të jetë më mirë nëse e hapni i pari. Ndoshta në anën tjetër ka vetëm skepticizëm dhe vetëm flasim për të dhënë besim. Sa më mirë të jetë marrëveshja dhe sukseset më shumë do të jenë!

Bricjapi

Dashuria: Ju do të jeni të pajisur me energji dhe pagesë të madhe, të gatshëm për t’u manifestuar me iniciativa interesante që do të përfshijnë partnerin/en. Vëmendja juaj do të fokusohet në ndjenjën e pranisë suaj, ndoshta keni kuptuar se keni qenë shumë larg. Beqarët gjithashtu do të gjejnë marrëveshje të reja dhe premtuese.

Puna: Javë e shkëlqyer në progres për punë, shumë të lindur nga shenja do të favorizohen, dhe sidomos ditën e enjte dhe të premten do të jenë ato që ka më shumë gjasa të përparojnë projektet në të cilat po përqëndroheni.

Ujori

Dashuria: Edhe nëse keni shumë mendime në mendjen tuaj rreth sferës së punës, me partnerin/en ju do të keni një kuptim që do të favorizojë edhe një iniciativë të tillë si një udhëtim jashtë qytetit ose një mbrëmje romantike. Beqarët duhet të përpiqen të jenë më të hapur, kontrastet planetare shpallin revolta dhe grindje për gjëra me rëndësi të vogël.

Puna: Ngjarjet dhe diskutimet e paparashikuara do të çojnë në nervozizëm dhe konfuzion në punë, megjithatë, në mes të premtes dhe të shtunës gjërat do të përmirësohen dhe të jetë në gjendje për të parë një dritëz shprese nga kjo situatë e pazakontë.

Peshqit

Dashuria: Java fillon me pak ‘humor të keq, ju do të jeni i mërzitur dhe jo shumë komunikues. Ju nuk do të keni shumë dëshirë të shoqëroheni dhe njësoj do të refuzoni ftesat e miqve. Dashuria për çiftet do të luhatet dhe shumë do të sillen për të mbyllur gjithçka brenda vetes, por gjatë fundjavës situata do të përmirësohet.

Puna: E kundërta ndodh në sektorin e punës, kjo javë do të ecë shumë mirë dhe do arrini të mbyllni të gjitha projektet që keni pasur në dorë./b.l/noa.al/