Transmetuar më 26-02-2019, 20:38

Lazio dhe Milan do të përballën sonte në takimin e parë gjysmëfinal për "Kupën e Italisë".

Takimi do të luhet në orën 21:00 në stadiumin "Olimpico" të kryeqytetit italian.

Ndërkaq janë zbuluar edhe formacionet zyrtare të këtij takimi që vijojnë si më poshtë:

Lazio: Strakosha; Patric, Acerbi, Bastos; Romulo, Parolo, Leiva, Milinkovic, Luliq, Correa, Immobile.

Milan: Donnarumma; Kalabria, Musacchio, Romagnoli, Laxalt; Kessie, Bakayoko, Paqueta; Suso, Piatek, Borini.

Ndeshja e kthimit mes dy skuadrave do të zhvillohet në San Siro më 23 prill./a.k/noa.al/