Personi që shihni në metro dhe që qendron në këmbë, është presidenti i Austrisë
Transmetuar më 15-01-2019, 22:12

Një fotografi e presidentit austriak Alexander Van der Bellen ku shfaqet në metro, është komentuar gjerësisht në media të ndryshme.

Ai fotografinë e ka publikuar në profilin e tij në Instagram ka publikuar një fotografi duke marrë komente të shumta në rrjetet sociale.

Presidenti austriak shihet duke përdorur transportin publik për të udhëtuar në punë.

Ai në përshkrimin e fotografisë komentin se po lexonte disa shënime në rrugën e tij drejt një takimi tjetër, duke qëndruar në metro.

Kujtojmë që Alexander Van der Bellen është president i një prej vendeve më të zhvilluara ekonomikisht./a.k/noa.al/