Shokuese! Anakonda gëlltit të gjallë ekspertin e gjarpërinjve
Transmetuar më 07-01-2019, 22:53

Një program televiziv amerikan ka shokuar deri në limite.

Paul Rosolie, natyralist dhe ekspert i gjarpërinjve të mëdhenj, i mbrojtur nga një veshje e posacme për këtë mision, ishte gati për tu gëlltitur nga një Anakonda gjigande rreth dhjetë metra.

Aventura e frikshme ka ndodhur në pyllin e Amazonës.

Mësohet se eksperimenti nuk shkoi siç duhet, pasi anakonda gjigande për pak sa nuk e mbyti Rosolien.

“Mendova se do të isha në gjendje të lëvizja krahët dhe në një mënyrë do të ishta i sigurt, por ajo më kapi dhe më mbështolli”, thotë Rosolie.

Ky i fundit u shpëtua nga miqtë e tij, të cilët arritën të largojnë gjarprin gjigand.

Shihni videon e mëposhtme./a.k/noa.al/