Horoskopi javor, 7 janar deri 13 janar 2019
Transmetuar më 07-01-2019, 16:35

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë nga noa.al. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Besimi dhe respekti këtë javë do të jenë baza e marrëdhënies në çift. Ju nuk mund të prisni atë që nuk dëshironi të jepni. Tensione të forta në familje mes të mërkurës dhe të enjtes, mos hezitoni të gjeni një pikë pajtimi për të qetësuar shpirtrat. Beqarët do të marrin lajme që do t’i surprizojnë.

Puna: Viti sapo ka filluar dhe ju po filloni ta merrni seriozisht. Pra, është më mirë ta filloni mirë për të konsoliduar projektet në progres ose për të filluar krijimin e atyre të rejave duke dhënë një ide të lirë ideve që janë ndezur në mendjen tuaj prej disa kohësh. Saturni do të shikojë në mënyrë strikte çdo lëvizje dhe nuk do të falë ndonjë gabim.

Demi

Dashuria: Një situatë e paqartë sentimentale mund të degjenerojë, prandaj përpiquni të mos bëni gjithçka më të komplikuar. Duhet vetëm një angazhim i vogël dhe shumë disponueshmëri për të zgjidhur një problem që ju intereson për të dashurit tuaj. Fundi i javës do t’i përkushtohet tërësisht partnerit/es. Beqarët do të jenë shumë simpatik dhe do të jenë në gjendje të përfitojnë prej tyre për t’i bërë përshtypje një personi.

Puna: Këtë javë do të përcaktohen dhe do të jenë në gjendje të zgjidhen çështjet e punës që nuk ju bindin plotësisht. Shumë do të tregojnë përkushtim dhe besim në të ardhmen deri të premten, por do të duhet të armatoseni me durim për të kapërcyer këtë moment kritik. Do të vijnë kohë më të mira, por për momentin është më mirë të jeni të kujdesshëm dhe të mendoni për pasojat e çdo vendimi të vetëm.

Binjakët

Dashuria: Java në fillim nuk është shumë e këndshme për Binjakët, por që nga e mërkura Venusi në pamje të mirë do t’i japë buzëqeshje dashurisë dhe do t’ju bëjë të ndiheni të kënaqur. Nëse dikush ju shqetëson, kini kujdes që të mos pushtoni privatësinë tuaj. Gjatë fundjavës, disa probleme familjare mund t’ju shqetësojnë, por ju do të përpiqeni ta zgjidhni atë. Beqarët do të preferojnë të qëndrojnë mënjanë dhe të zhyten plotësisht në shqetësimet e tyre.

Puna: Jaëa e madhe për sferën e punës, Dielli ndriçon aftësitë tuaja intelektuale dhe Jupiteri krijon një seri ngjarjesh pozitive. Në këtë pikë, të gjithë ju duhet të bëni është të angazhoni veten dhe të përpiqeni të arrini qëllimet tuaja, suksesi është përreth, ju vetëm duhet ta përqafoni atë.

Gaforrja

Dashuria: Java do të jetë interesante për dashurinë, edhe nëse Venusi nuk ofron dicka interesante dhe disa marrëdhënie mund të mos jenë shumë emocionuese. Nga e enjtja Hëna premton përmirësime të rëndësishme dhe çiftet do të jenë në gjendje të hapin dialog dhe të zbulojnë një harmoni të veçantë. Për beqarët, mund të ketë kontakte me njerëz të rinj, me të cilët mund të kenë vizita interesante.

Puna: Këtë javë jo gjithçka mund të shkojë siç keni planifikuar, por përpiquni të sillni harmoni në vendin e punës dhe të fitoni mundësi të reja për të bërë miq me profesionistë të mirë. Do të ketë vonesa në fillimin e një projekti por do të jetë vetëm një aksident i vogël.

Luani

Dashuria: Fillon të rrotullohet mirë për të lindurin e shenjës. Sfera e dashurisë po lulëzon për çiftet dhe beqarët dhe nga e marta mund të jetë një lajm i madh për të gjithë. Ndërsa kalojnë ditët, shumë do të jenë të vetëdijshëm për ndjenjat e tyre dhe kjo do t’i bëjë marrëdhëniet më intensive. Kush është ende vetëm duhet të shikojë përreth, dashuria është afër.

Puna: Ju do të organizoni javën në mënyrë që të respektoni të gjitha angazhimet e punës. Ju keni mundësinë të veproni me qetësi duke shmangur atë nxitim që ndonjëherë ju karakterizon dhe ju bën të bëni gabime. Nëse po kërkoni mundësi të reja pune, do të keni shumë mundësi për t’i gjetur ato.

Virgjëresha

Dashuria: Nëse nuk keni kohë për t’i kushtuar të dashurit/ës tuaj, mos lejoni që ai të mendojë keq për ju. Një person i lënë pas dore mund të rrezikojë një gjykim negativ që mund të dëmtojë marrëdhënien: vetëm një fjalë, një gjest për të treguar se kush jeni vërtet! Beqarët do të bëjnë arritje të reja, sidomos në fundjavë!

Puna: Këtë javë të lindurit e Virgjëreshës do të duhet të punojnë shumë për të arritur rezultate konkrete në botën e punës. Angazhimet do t’i thërrasin ata për të porositur dhe ata nuk do të jenë në gjendje të tërhiqen. Me pak durim ju do të jeni akoma në gjendje të plotësoni gjëra të rëndësishme që do të ndihmojnë shumë në të ardhmen. Mundohuni t’i rregulloni gjërat në pritje.

Peshorja

Dashuria: java e duhur për t’iu kushtuar të dashurve tuaj, sidomos nga e mërkura e tutje, kur shumica e Peshoreve do të kuptojnë se janë zhytur për një kohë të gjatë në punë duke lënë pas dore edhe partnerin/en. Venusi është padyshim në anën tuaj dhe do t’ju bëjë shumë simpatik: kush është në çift do të tërheqë partnerin rreth vetes dhe kush është vetëm do të jetë në gjendje të ‘vrasi’ zemra.

Puna: Ndryshimt në hyrje, udhëtimt dhe bashkëpunime të reja. Javë ideale për të fituar më shumë para se zakonisht, do të jeni të shkëlqyeshëm në negociata. Ju do të jeni veçanërisht fleksibël në trajtimin e çështjeve për të tjerët që janë të pamundur.

Akrepi

Dashuria: Akrepi këtë javë nuk do të mbetet pa u vënë re, sidomos gjatë ngjarjeve të botës. Si ata që tashmë kanë një partner/e dhe beqarët mund të mbështeten në ndikime astralisht të dobishme, të cilat do t’i çojnë në vendime të pazakonta dhe revolucionare. Do të kenë shumë mundësi për të zgjidhur një problem me veten se sa me këshillën e të tjerëve.

Puna: Mundohuni të kultivoni miqësi të mira profesionale që mund të jenë të dobishme në të ardhmen. Gjatë javës ju do të jeni në gjendje të përballeni me një koleg për të qartësuar pozicionin tuaj: të shmangni diskutimet dhe polemikat, por në të njëjtën kohë të jeni të qartë dhe të patundur. Mundësi të mira për të planifikuar projekte për të filluar një punë të re.

Shigjetari

Dashuria: Eksplozivë dhe energjik, Shigjetarët do të zhyten në histori dashurie dhe do të vendosin një gur në krye të kontrasteve të fundit. Mundohuni të kuptoni më shumë për personin që doni, kohët e fundit ju duket i/e hutuar nga e gjithë kjo dhe nuk e kuptoni se ka nevojë për ju dhe për të gjithë energjinë tuaj. Mundësi të shkëlqyera për beqarët për të gjetur një shpirtin binjak.

Puna: Në punë do të keni plot ide dhe do të bëni gjithçka për të marrë projektet tuaja në një kohë të shkurtër. Viti i ri sapo ka filluar do të japë shumë shenja të mundësisë për të përmbysur një situatë që kishte filluar keq, por do të duhet të mbështeteni në përpjekjet e tuaja për të përfunduar atë, pa përfshirë miqtë dhe kolegët.

Bricjapi

Dashuria: Java e shkëlqyer në të gjitha aspektet, mundësi për të bërë takime të rëndësishme dhe zbavitëse ndërmjet të martës dhe të mërkurës. Gjendja do të ndryshojë pak gjatë fundjavës dhe do të sulmoheni nga një vello melankolie që do t’ju çojë të dëshironi të jeni vetëm. Edhe beqarët do të ndiejnë nevojën për të rishikuar hapësirën e tyre për të reflektuar.

Puna: Kokëfortë dhe të vendosur, Bricjapi nga e mërkura do të ndjejë një erë të keqe në punë. Gjatë javës do të ketë shanse të mira për të marrë iniciativat e duhura për të filluar një biznes apo vetëpunësim, koha është e pjekur për të nisur projekte të reja dhe për t’u larguar nga situata aktuale.

Ujori

Dashuria: Java për disa mund të jetë veçanërisht joshëse nga pikëpamja sentimentale dhe miqësia. Dhe në veçanti të enjten, do të jetë e mundur për të përfituar nga Venusi në një pozitë të mirë. Vëmendja ndaj të dashurit/ës mund të jetë më e vëmendshme sesa zakonisht, ndërsa ata që janë vetëm mund të enden me miqësi të reja.

Puna: këtë javë Ujorët do të jenë të zënë në punë. Një grindje pak e vogël me kolegët dhe eprorët do të zgjidhet shpejt në sajë të mënyrëssuaj të komunikimit.

Peshqit             

Dashuria: Lajm i mirë në dashuri arrin ngadalë, sjell durim dhe së shpejti gjithçka do të zgjidhet. Kush është në çift do ta gjejë veten duke debatuar për gjëra të kota, kush është vetëm do të ketë mundësi të takojë njerëz interesantë gjatë fundjavës. Mos humbisni mundësitë e duhura për të takuar njerëz që nuk keni parë për një kohë të gjatë.

Puna: Ju do të përballeni me çdo gjë me një energji të madhegjatë kësaj jave, një hënë që ndriçon në qiellin tuaj më shumë se kurrë do të ndikojë pozitivisht duke ju bërë të jeni praktikë dhe konkretë sidomos në çdo gjë që bëni. Nëse keni projekte të reja në progres, zgjidhni çdo dyshim para nënshkrimit të dokumenteve të rëndësishme./b.l/noa.al/