Përse nuk duhet të mungojë shega në tavolinën tuaj natën e Vitit të Ri
Transmetuar më 31-12-2018, 17:49

Në festat e fundvitit ne nuk përgatitemi vetëm në bërjën e dhuratave por edhe në mbushjen e tavolinës.

Për këtë ju përgatiteni prej ditësh për të zgjedhur ushqimet që duhen dhe për ta zbukuruar në mënyrën e duhur.

Përse nuk duhet të mungojë shega ne tavolinen tuaj?

Shega

Sipas traditës greke shega konsiderohet si një frut fatsjellës në nisjen e Vitit të Ri.

Sipas tyre sa më shumë kokrra të dalin nga përplasja e shegës në derën kryesore të shtëpisë aq më i mbarë dhe fatsjellës do të jetë viti që vjen.

Provojeni dhe gjithashtu gëzuar Vitin e Ri 2019./a.k/noa.al/