Transmetuar më 30-12-2018, 15:01

Tiranë, NOA.al- Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës.

Më të dendura paraqiten në zonat malore, të cilat do të gjenerojnë dhe reshje të izoluara dëbore.

Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim të kushteve të motit, ku kthjellimet do të jenë dominante.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit bie lehtë në mëngjes duke luhatur vlerat ekstremale nga -4°C në 14°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35-40 km/h nga drejtimi verior- veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë. /a.y/noa.al