Vrasin katër oficerë policie, autorët filmojnë ngjarjen
Transmetuar më 27-12-2018, 20:56

Pamje të rënda të një videoje po qarkullojnë ditët e fundit në internet, të cilat kanë ngjallur shumë reagime.

Disa persona të veshur me uniformë policie, kanë filmuar teksa qëllojnë me armë në drejtim të një makine.

Në të ndodheshin katër oficerë të cilët kanë mbetur të vdekur.

Ngjarja ka ndodhur në 28 tetor në Almoloya de Alquisiras, një komunë 85 milje në jugperëndim të Mexico City.

Video besohet të jetë mundësuar nga një vrasës serial, të cilët janë anëtarë të kartelit të drogës La Familia Michoacana, sipas El Universal.

Video është redaktuar dhe shkurtuar në një pamje të një rruge në pyll. /k.k/noa.al/