Transmetuar më 27-12-2018, 16:46

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur në Kosovë.

Dyshohet se një person është qëlluar me arm zjarri në Istog.

Mediat vendase shkruajnë se personi ka mbetur i vrarë dyshohet se ishte duke tentuar të grabiste një bankë dhe në të njëjtën kohë, Policia dyshohet se është detyruar të qëllojë në drejtim të tij.

Nuk ka ende detaje të tjera në lidhje me këtë ngjarje.

Ndërkaq janë publikuar edhe fotot.

Gjithashtu mediat vendase kanë pubikuar edhe videon ku i dyshuari ka plagosur një polic.

Vijojnë hetimet për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarjeje./a.k/noa.al/