Transmetuar më 27-12-2018, 15:12

Këngëtarja Miley Cyrus u martua me të dashurin e saj Liam Hemsworth në një ceremoni intime në Tenesi të dielën e kaluar.

Të mërkurën, 26 vjeçarja postoi një video në Twitter, nga dasma. Ajo ka veshur një fustan me vlerë 8,600 dollarë nga stilistja Vivienne Westwood, ndërsa Liam mbante atë klasik në një tuks zi.

Motra e Cyrus , Noah dhe nëna e saj Tish, ishin në videon dhe fotografitë të postuara nga dasma, ndërsa vëllezërit e Liam Chris dhe Luke u panë gjithashtu në dasmën private.

Cyrus dhe Hemsworth u takuan për herë të parë në vitin 2009 dhe në vitin 2010 ata kishin bërë debutimin e tyre  në tapetin e kuq si një çift./b.l/noa.al/