Horoskopi javor, 24 dhjetor deri në 30 dhjetor 2018
Transmetuar më 24-12-2018, 15:55

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë nga noa.al. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Edhe pse në përgjithësi e doni sezonin festiv, Dashët mund të preferojnë festimet e këtij viti t’i kalojnë me disa miq të ngushtë. Mërkuri në anën tuaj do t’ju bëjë të kuptoni dhe bashkëpunoni në sferën private. Ditë të mira, plot takime dhe argëtim edhe për beqarët, ato do të jenë të martën dhe të mërkurën: ju do të kaloni një Krishtlindje plot gëzim!

Puna: Kujdes në fundjavë: mes të shtunës dhe të dielës një hënë në opozitë ka të ngjarë të të bëjë nervoz dhe jo gjithçka do të shkojë ashtu siç është planifikuar. Disa biznese mund të shkojnë keq dhe ju nuk mund të bëni asgjë, por pranoni humbjen. Gjithsesi mos u shqetësoni, kënaqësitë e mëdha ju presin.

Demi

Dashuria: Ditët e Krishtlindjeve dhe Shën Stefanit ka të ngjarë të jenë mjaft të tensionuara, veçanërisht nëse nuk keni arritur të krijoni një armëpushim të përkohshëm me partnerin/en. Venusi në opozitë do t’ju bëjë tërë javën mjaft nervoz nga pikëpamja sentimentale. Por Marsi i jep çifteve dhe beqarëve të gjithë forcën e nevojshme për të përballuar ndonjë vështirësi dhe, në mes të të enjtes dhe të premtes, gjithçka do e keni në kontroll dhe do gjeni qetësinë.

Puna: Edhe nëse keni shumë mendime në mendje për punë, përpiquni të merrni pjesë në atmosferën e kësaj periudhe dhe të përfshiheni në harmoni dhe gëzim. Megjithatë, në pamje, ka pika kthyese epokale për shumë Dem, veçanërisht për ata që punojnë në botën e financave. Do të ketë zgjedhje të dobishme për të bërë, të cilave nuk mund t’i shpëtoni.

Binjakët

Dashuria: Java e Krishtlindjeve duhet të jetë e relaksuar edhe për ju, por me Marsin dhe Mërkurin të pafavorshëm në opozitë ju rrezikoni të ndiheni të lodhur dhe të hutuar, me pak dëshirë për të bërë diçka. Ditët më të rënda nga kjo pikëpamje do të jenë e enjtja dhe të premtja. Ditë me fat, megjithatë, janë ato të shtunën dhe të dielën, kur madje edhe beqarët mund të qartësojnë idetë me njohjet e reja.

Puna: kjo përzierje e planeteve kontradiktore do të shfaqet edhe në sferën e punës dhe mund të biesh në konfuzion edhe në gjërat më të vogla. Do të jetë mirë të bëni disa ‘qartësi me udhëheqësit pa rritur tonin.

Gaforrja

Dashuria: Ata të lindur nën shenjën e Gaforres do të duhet të përgatiten për të jetuar një prag të mrekullueshëm të Krishtlindjeve. Hëna do të shkëlqejë në shenjë dhe do t’i japë të gjithëve, çifteve dhe beqarëve, një ditë plot gëzim dhe argëtim. Venusi është i gatshëm të japë emocione dhe ndjenja të mëdha, ndërsa Marsi do t’i japë të gjitha energjitë që ju duhen këto ditë.

Puna: deri të mërkurën çdo gjë do të jetë mirë edhe në vendin e punës, por gjatë ditëve të së shtunës dhe të dielës mund të paraqiten disa të papritura. Gjithçka do të jetë ende e zgjidhshme dhe vetëm duhet të veproni me diplomaci për të sjellë gjithçka në rendin e dëshiruar.

Luani

Dashuria: Hëna shkëlqen në shenjë për Luanët dhe sezoni i festave do të jetë në gjendje për të vënë mënjanë mendimet e këqija dhe të harroni tensionet në kohët e fundit, veçanërisht në qoftë se ju nuk jetoni një situatë shumë të qartë emocionale. Ditët e shkëlqyeshme do të jenë ato të së martës dhe të së mërkurës, në të cilën do të rrethoheni nga dashuria dhe shumë surpriza që vijnë edhe për beqarët, sidomos të shtunën dhe të dielën.

Puna: Shumë Luanë kanë shumë projekte në planegt e tyre, kështu që ata do të punojnë si të çmendur edhe gjatë festave të Krishtlindjeve. Qëllimet e tyre janë shumë ambicioze dhe nuk synojnë të humbin asnjë mundësi për të ndryshuar një situatë që nuk është mjaft e kënaqshme. Disa do ta kenë të vështirë të kombinojnë angazhimet festive dhe të punës, por me pak durim gjithçka do të jetë e mundur.

Virgjëresha

Dashuria: Për Virgjëreshat këtë javë lodhja do të ndihet, por kjo nuk do të zbres atmosferën festive dhe në këtë mënyrë mund të përjetoni momente të këndshme e qetësi, sidomos brenda familjes. Venusi mbron marrëdhënien tuaj dhe ju jep një bashkëpunim të madh me partnerin/en tuaj, ndërsa beqarët mund të krijojnë miq të rinj.

Punës: Puna nuk parasheh probleme të veçanta, edhe nëse mund të ketë tensione, por mendimi i afërt i shpenzimeve ju frikëson dhe ju vë në frena.

Peshorja

Dashuria: Një ‘nervozizëm ka të ngjarë të prishi ekuilibrin e sezonit, por asgjë për t’u shqetësuar, kjo është opozita e Hënës që për Krishtlindje do të kthehet për të qeshur me ju, duke ju dhënë një javë të qetë. Do të jenë veçanërisht ditët e së shtunës dhe të së dielës për të siguruar relaksim dhe argëtim, ndoshta në shoqërinë e një personi shumë të veçantë. Dhe nëse jeni vetëm, ju mund të keni takime të mira!

Puna: më pak romantike dhe më konkrete se zakonisht, këtë javë do të jeni të fokusuar te puna duke anashkaluar edhe familjen. Disa, të lëkundur në ditët qendrore me kolegët ose eprorët mund të shqetësojnë qetësinë, prandaj është më mirë të mbani një qëndrim dhe të përmbushni detyrat tuaja më së miri.

Akrepi

Dashuria: Java e kësaj shenje do të përqëndrohet në pasionin e dashurisë. Akrepi, në fakt, do t’i japë të gjithë të tjerëve në sfond që të përkushtohen plotësisht te partneri/ja, i cili do të jetë krenar dhe shumë i kënaqur. Beqarët gjatë pushimeve mund të preken nga një vello melankolie për shkak të një hobi të pafavorshëm, por asgjë serioze që një Venus në lidhje të favorshme nuk mund ta zgjidhë.

Puna: javë me fat nga pikëpamja e punës, përveç të mërkurës kur do të ketë detyra urgjente që do të ishte më mirë të mos shtyheshin. Ditët më fatlume të javës do të jenë ato të enjten dhe të premten. Marsi i favorshëm ju jep, në çdo rast, një formë të mirë fizike dhe shumë energji për të përballuar gjithçka që ju është paraqitur.

Shigjetari

Dashuria: Java e Krishtlindjeve për Shigjetarin do të jetë një festë e vërtetë, ju do të jeni të rrethuar nga miqtë dhe të afërmit të cilët do t’ju tregojnë të gjithë dashurinë e tyre. Ditët e Krishtlindjeve dhe Shën Stefanit në veçanti do të jenë shumë harmonike, edhe nëse dikush do të duhet të ketë një sqarim me partnerin/en. Lajmet vijnë së shpejti për ata që janë vetëm, me fat do të jetë e shtuna dhe e diela.

Puna: planete të shkëlqyera këtë javë për sektorin e punës, shumë vendas po punojnë për projekte të reja. Ata prej jush që punojnë do të jenë në gjendje të llogarisin në të ardhura të shkëlqyera dhe disa çmime.

Bricjapi

Dashuria: Hëna në opozitë mund të krijojë disa tensione në disa të lindur të kësaj shenje, por me Venusin dhe Marsin të gatshëm për të dhënë mbështetjen e një personi të veçantë, gjithçka do të rregullohet. Dashuria është gati të buzëqeshë dhe nëse jeni vetëm këto festa mund t’ju sjellin disa takime të veçanta. Pra, dita e enjte dhe e premte, do jenë më fatlumet e javës për dashurinë!

Puna: duhet të shkëputni dhe të gëzoni pushimet, keni punuar shumë gjatë gjithë vitit 2018 dhe tani duhet të rimbushni bateritë tuaja në funksion të ndikimeve të mrekullueshme të vitit 2019. Të ktheheni në formë, të gatshëm për të mirëpritur të gjitha të mirat e vitit të ri !

Ujori

Dashuria: Java e Krishtlindjeve këtë vit premton me pak tension për Ujorët, të cilët do të përballen me situata të papritura. Asgjë serioze, megjithatë, edhe nëse disponimi nuk është në të mirë dhe mund të ndodhin probleme të paparashikuara sentimentale. Megjithatë, ju mund të përfitoni nga fundjava për të përjetuar një dashuri të bukur.

Puna: plot angazhime ju nuk do të hezitoni për të drejtuar kudo që ju kërkohet, madje edhe gjatë festave. Të mërkurën dhe të enjten do t’ju kërkohet të rishikoni një projekt dhe mund të grumbulloni tensione të tjera për këtë rishikim të papritur. Ju vetëm duhet të ngushëlloni veten me dashuri!

Peshqit

Dashuria: Këtë javë Peshqit do të jenë të zhytur në mendime dhe te vetja e tyre. Do të ketë pak lajme në dashuri, ndërsa për beqarët mund të ketë disa emocione të mira në vend të kësaj. Të enjten dhe të premten ju do të gëzoni ditë të qeta me miqtë ose të afërmit.

Puna: Javën e Krishtlindjeve nuk do jetë shumë e mirë, disa keqkuptime në punë ose në familje do të hedhin mosbesim dhe pakënaqësi. Për fat të keq, disfavori i Mërkurit ka të ngjarë të gjenerojë disa diskutime që mund t’i shmangni duke mbajtur gjuhën./b.l/noa.al/