Transmetuar më 22-12-2018, 22:55

Dita e nesërme do të jetë e kthjellët dhe me temperatura jo normale për stinën në të cilën ndodhemi, kështu është parashikimi që bëjnë sinoptikanët.

Po pavarësisht kësaj, e hëna do të karakterizohet me reshje shiu.

Reshjet do të shoqërohen me rënie të ndjeshme të temperaturave në të gjithë vendin, për javën në vijim.

Nga dita e martë e në vazhdim do të kemi një rënie të ndjeshme të temperaturave të cilat do të zbresin nën zero gradë.

Ja parashikimi i motit: