Transmetuar më 21-12-2018, 23:37

Tiranë, NOA.al- Pjesa e parë e ditës dominohet nga kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin.

Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat juglindore.

Pasditja dhe nata vijojnë në kushtet e kthjellimeve në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mesdita sjellë rritje të lehtë të tyre duke luhatur vlerat ditore nga -3 °C në deri në 17 °C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri 30-35 km/h nga drejtimi Lindor- Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim 2 ballë. /a.y/noa.al