Transmetuar më 21-12-2018, 12:40

Një këngëtare u gjet e vdekur brenda në makinën e saj, duke ngjallur dyshime të forta mbi arsyet.

Këngëtarja e njohur kanadezo-rumune, Anca Pop humbi jetën vetëm pak javë pasi kishte deklaruar publikisht se ishte homoseksuale.

Trupi i 34-vjeçares u gjet tëmartën brenda makinës e cila kishte përfunduar në lumin Danub, në Rumani, raporton noa.al duke cituar një informacion zyrtar që dha sot policia lokale.

Vdekja e Anca Pop erdhi pasi foton e fundit që kishte publikuar në rrjetet sociale ishte pranë lumit Danub ku edhe u gjet e pajetë.

Fotoja e fundit që nxori Anca Pop

Anca Pop kishte bërë të ditur edhe se dashuronte një femër tjetër të cilën ia kishte prezantuar po ashtu publikut.

Anca Pop tha se donte ta kalonte jetën me këtë vajzë.

Dyshimet deri tani janë për një vetëflijim, por nuk përjashtohen pistat e tjera.

Lami për vdekjen e Anca Pop është vënë në qendër të mediave rumune orët e fundit. Ky lajm po përcillet gjerësisht dhe në mediat më të njohura ndërkombëtare.

Anca Pop ishte vetëm dy vjeçe kur bashkë me familjen përshkoi lumin Danub dhe më tej arriti në ish Jugosllavi për të emigruar në Kanada.

/noa.al/

The body of the musician was identified by emergency authorities, after divers (pictured)  puller her body from the water around 5pm on Monday.

 Anca's car was found approximately 33 feet from the Romanian shore of the Danube. The police are investigating the circumstances in which the accident happened

Emergency authorities identified Anca after divers found the Romanian-Canadian singer-songwriter's body

The singer’s hits included Loco Poco, Super Cool and Free Love