Transmetuar më 16-12-2018, 22:57

Një mrekulli mund të konsiderohet ajo që ndodhi me një foshnje vetëm një vjeçe e cila i shpëtoi vdekjes kur treni kaloi mbi të.

This is the horrifying moment a one-year-old girl was seen miraculously escaping unscathed after falling underneath a moving train in Uttar Pradesh, India

Ngjarja që u fiksua nga kamerat dhe pamjet i gjeni më poshtë, ndodhi pranë një stacioni treni në Indi, raporton noa.al.

Në rrethana të paqarta fëmija ra në binarë. Në ato momente, kaloi treni me shpejtësi të lartë.

As the train passes passengers are seen jumping off the platform and rushing to the child's aid

Teksa njerëzit nën ankth po mendonin se do të ndodhte më e keqja, të shokuar, por nga gëzimi, panë që fëmija ishte gjallë dhe i padëmtuar.

In the video the girl is seen crying on the tracks at a railway station at Mathura after getting stuck in between the tracks on November 20

Vajza 12 muajshe kishte rënë në një pozicion mes binarëve ku për fat nuk u dëmtua.

The young girl, who did not suffer any serious injuries, is then united with her relieved mother on the train's platform

E teksa e vogla shpëtoi, njerëzit përreth nuk reshtnin së duartrokituri.

Spectators at the station watched on as the one-year-old girl was reunited with her parents 

/noa.al/