Transmetuar më 16-12-2018, 08:12

Një 23-vjeçare ka rënë pre e manisë së saj, për të pasur buzë të trasha, duke bërë një trajtim të pa rekomanduar në kushte shtëpie, dhe rezultati ishte si mos më keq.

Billie Roocroft, nga Horwich, Greater Manchester, Angli, shpjegoi se ajo vendosi të marrë një trajtim prej £ 120, i cili u krye në dhomën e saj të shtëpisë nga një kosmetolog, sepse ajo nuk ishte e kënaqur me buzët e saj të holla.

Megjithatë, nëna thotë se buzët e saj janë dyfishuar në madhësi brenda gjysmë ore nga largimi i kosmetologut dhe dukej sikur ato ‘do të plasin’.

" Belissimo Rivington" Estetika fillimisht i tha Billit se reagimi i saj ishte shumë i shpejtë për të qenë i shkaktuar nga mbushësi dhe sugjeroi se ishte një reagim alergjik ndaj kremit të mpiksur, duke këshilluar që ajo të shkonte në spital.

"Pika ime e lartë ishte shumë më e madhe, ndërsa pjesa ime e poshtme prekte mjekrën time unë tani dukem si elefant", u shpreh 23 vjecarja.

Shumë vajza bien pre e reklamave joshëse në rrjetet sociale, duke bërë trajtime aspak të rekomanduara me dëshirën për të përmirësuar pamjen./b.l/noa.al/