Transmetuar më 13-12-2018, 20:28

Festat janë koha ideale për të reflektuar.

Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë?

Për të ndihmuar veten për të arritur qëllimet tuaja ju rekomandojmë të lexoni traditën në Trinidad dhe Tabago para ndërrimit të viteve.

Ndizni furrën dhe muzikën. Në shumicën e rasteve paratë vijnë kur fitohen me djersë.

Prandaj nëse dëshironi që viti i ri të jetë i mbarë shumë njerëz në Trinidad dhe Tobago besojnë se çelësi është që të keni një shtëpi të pastër dhe të mblidhni familjarët tuaj duke gatuar gjëra të shijshme për ata.

Ëndërrat do ju bëhen realitet nëse gatuani fasule të kuqe për natën e Vitit të Ri./a.k/noa.al/