Transmetuar më 07-12-2018, 23:55

Ky është horoskopi për ditën e shtunë, 8 dhjetor 2018 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Mundohuni ta kaloni këtë të shtunë nën shoqërinë e familjes, pasi kohëve të fundit keni qenë tejet të stresuar, aq sa i keni lënë pas dore ndjenjat tuaja. Në vendin e punës parashikohen mundësi të mira. Mundohuni që të tregoni më shumë kujdes për shëndetin tuaj.

Demi

Ky është momenti i duhur për të bërë investime të reja, lidhur me gjithë projektet tuaja. Parashikohen mundësi të mira për të rizgjuar kreativitetin tuaj dhe për të mbyllur një çështje të rëndësishme. Në dashuri nuk duhet të jeni shumë xheloz.

Binjakët

Në këtë moment duhet të mundoheni ti kushtoni më shumë vëmendje mënyrës se si shpreheni me të tjerët. Jeni shumë nervoz dhe kjo bën që të shfaqni sjellje të patolerueshme në raport me personat që ju rrethojnë. Horoskopi i kësaj të shtune ju sugjeron që të mos përfshini ankthin e punës në raportin në çift.

Gaforrja

Do të jeni në kërkim të më shumë qetësie. Parashikohet një ditë e cila do ju gjejë mjaft të zënë me punë dhe projekte. Megjithatë intuita e mirë do ju vijë në ndihmë.

Luani

Parashikohet një ditë mjaft produktive dhe intensive, e cila do bëjë që të jeni protagonistë në venin e punës. Do të jeni tejet karizmatikë dhe të gjitha idetë tuaja do të vlerësohen në maksimum. Nga pikëpamja sentimentale, tashmë po zbuloni dëshirën tuaj për të dashuruar.

Virgjëresha

Kjo e shtunë do të jetë mjaft e favorshme për gjithë ata që kanë dëshirë që të ndërmarrin rrugëtime të reja në vendin e punës. Duhet të jeni të gatshëm për tu përballur me sfida të ndryshme, dhe të jeni sa më të komunikueshëm me bashkëpunëtorët tuaj. Të bërit një përshtypje të mirë do ju lejojë që të përfshiheni në njohje tejet intriguese.

Peshorja

Do të jeni shumë kërkues gjatë kësaj dite dhe kjo për shkak se mençuria juaj dhe aftësia për të komunikuar në mënyrë diplomatike, do të sjellë suksesin e dëshiruar me personat që keni përzemër apo i vlerësoni. Parashikohen zhvillime të mëdha dhe rezultate mjaft të frytshme.

Akrepi

Duhet të mundoheni që të mos humbni kohë, pro të analizoni më mirë ndjenjat tuaja. Kjo është një periudhë e cila premton zbulimin e vetes dhe për këtë arsye, dashuria do të jetë protagonistja e ditës. Megjithatë nuk duhet të tregoheni shumë të nxituar në marrjen e vendimeve.

Shigjetari

E shtuna do të jetë mjaft e rëndësishme për të sheshuar çdo keqkuptim që mund të keni patur me familjen apo partnerin/en. Parashikohen ndryshime të mëdha, të cilat do ju lejojnë që të arrini një synim të rëndësishëm, por duhet të jeni të gatshëm për të bërë disa sakrifica, shkruan noa.al. Mbrëmja premton takime të papritura.

Bricjapi

Jeni mjaft të stresuar dhe për këtë arsye ndjeni se jeni me shpatullat pas muri dhe duhet t’ia dilni me patjetër me realizimin e një projekti. Këshillohet që të mbusheni me frymë, të merrni një moment pushimi dhe të relaksoheni para se të veproni. Dashuria do të jetë mjaft e favorshme gjatë kësaj dite.

Ujori

Në këtë moment duhet të tregoni më shumë kujdes lidhur me jetën tuaj. Keni disa dyshime të cilat nuk ju lënë të jetoni të qetë raportin me partnerin/en tuaj. Horoskopi i kësaj të shtune ju fton që të jeni më të drejtpërdrejtë dhe të merrni përgjigjet që kërkoni.

Peshqit

Do të jeni mjaft të emocionuar dhe të stresuar në të njëjtën kohë dhe gjithçka për shkak se po ndërmerrni një rrugëtim të ri, i cili do të stimulojë krijimtarinë tuaj. Tashmë do të keni të gjitha kartat në rregull dhe do të korrni sukses në vendin e punës. Në dashuri duhet të lejoni disa mundësi më shumë, sidomos nëse keni bërë njohje të reja së fundmi. /a.y/noa.al