Transmetuar më 07-12-2018, 18:15

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca e konsideron një hap të rëndësishëm për zbatimin e reformës në drejtësi, krijimi Këshillit të Emërimeve (KED)

Përmes një statusi në rrjetin social “Twitter”, ambasadori i BE-së  hprehet se janw nw pritje për ngritjen e KLP dhe KLGJ.

“Sot, Kuvendi ka zgjedhur anëtarët e KED. Ky është një hap i rëndësishëm për zbatimin e reformës në drejtësi. Ne presim me padurim javën e ardhshme kur Asambleja e Përgjithshme e Gjyqtarëve dhe Prokurorëve do të takohet për të ngritur KPL dhe KLGJ”, thuhet në reagim./b.l/noa.al/