Transmetuar më 04-12-2018, 20:05

Duket e pabesueshme por një grua ka vrarë burrin e saj pasi i hipi sipër duke i zënë frymën.

Ngjarja ka ndodhur në Pensilvani, ndërsa mësohet se gruaja peshonte 136 kilogram.

Ngjarja tragjike ndodhi në shtëpi kur Windi Thomas i mori jetën Keeno Butler, 44 vjeç në mars të këtij viti.

Mediat e huaja raportuan se ajo kishte pirë dhe po kërkonte kokainë, kur pati një debat me të dashurin.

Ëindi, e cila peshon 136 kg sulmoi të dashurin e saj me një thikë në dorë. Pas atij momenti, ajo i hipi sipër viktimës duke e mbytur.

Vdekja e Keeno, i cili peshonte 54 kilogramë është shkaktuar nga pamjaftueshmëria e frymëmarrjes, traumat e forta të forcës në qafë dhe kompresimin e kraharorit.

Gjykata e ka shpallur fajtore Windin për vrasjen e shkallës së tretë. Ajo mund të dënohet me 18-36 vite burg. /k.k/noa.al/