Transmetuar më 04-12-2018, 17:06

Dy persona kanë humbur jetën, kur një avion i vogël në përmasa u përplas me qendrën e trajtimit të fëmijëve me autizëm, në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në videon e shpërndarë nga mediat botërore, duket momenti kur avioni përplaset në qendrën e fëmijëve autikë.

Për fat të mirë asnjë fëmijë nuk u lëndua, dhe po ashtu shpëtoi pa lëndime edhe kujdestarja e tyre.

Por dy persona që ishin në avion ndërruan jetë.

Ndër viktimat ishte edhe pronari i mjetit fluturues. /k.k/noa.al/