Transmetuar më 04-12-2018, 15:12

Edhe banorët e bregut të lumit kanë dalë sot në protestë për të kundërshtuar prishjen e banesave të tyre.

Ata kërkojnë që të dëmshpërblehen me vlerën e tregut për banesat e tyre.

Të mbështetur edhe nga deputetë të opozitës, ata kërkojnë reagim të Presidentit Meta për këtë situatë.

Para kamerave, një prej protestuesve i bëri thirrje presidentit Ilir Meta dhe kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi që t’i mbështesin banorët.

“Desha të çoj tre mesazhe, mesazhi parë për zonjën Kryemadhi, nëse ka marrë votë të vijë këtu.

Mesazhi i dytë shkon për Presidentin. Zoti president ku je e shikon popullin tonë si është katandisur në këtë gjendje”, tha ai.

Banorët e Bregut të Lumit protestojnë për mungesën e dëmshpërblimeve nga ndërtimi i Bulevardit të Ri.

Janë rreth 38 banesa që preken nga ky projekt. /k.k/noa.al/