Transmetuar më 29-11-2018, 21:32

Teksa kalon mbi një urë të lartë 60 metra, përmes Alpeve, vagonat e kuq të Bernina Express i shtojnë ngjyra pamjeve spektakolare në dëborën e bardhë.

Mund të duket si përrallë, por ky shërbim hekurudhor është i vërtetë.

Ai lidh Zvicrën lindore me Italinë veriore.

Fotot janë realizuar nga fotografët italianë, Marco Bottigelli dhe Francesco Vaninetti.

Shihni fotot dhe videon dhe do mbeteni pa fjalë./a.k/noa.al/