Me simbolin e shqiponjës, Rama zbulon koordinatorin e programit të përbashkët të dy qeverive
Transmetuar më 26-11-2018, 13:54

Gjatë gjithë mbledhjes së përbashkët të qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës, Edi Rama ka përdorur simbole të forta kombëtare.

Kështu ka bërë edhe në momentin e komunikimit se kush është zgjedhur koordinator kombëtar i programit të përbashkët të dy qeverive.

Ai ka publikuar një fotografi ku shihen duke bërë simbolin e shqiponjës, ndërsa shkruan “Me Fatmir Limajn, i sapozgjedhur Koordinator Kombëtar i programit të përbashkët të dy qeverive”.

Më herët ai firmos mbi flamurin kuq e zi dhe bashkë me të edhe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Por teksa Ramushi përfundoi firmosjen dhe tentoi të ngrihet, Rama mori dorën e tij dhe të dy i kryqëzuan mbi flamur. /a.y/noa.al

Rama publikon foto dhe video, që do ju ngrejnë shqiptarëve zemrat peshë

Hashim Thaçi tradhtar? Rama: Kush e thotë, është gomar

Rama, Serbisë: Rruga e së ardhmes s’mund të ndërtohet me thika pas shpine

Rama lëshon gjuhën: “Ëhat the f..k”! Kosova s’është gjysmë shtet

Tarifa 5 euro, Haradinaj kërkesë Ramës: Është detyra jote të përfundosh Rrugën e Kombit