Transmetuar më 23-11-2018, 21:49

Kryeministri Edi Rama, ka qenë sot i ftuar në emisionin JAVA në RTSH, me analistët Lorenc Vangjeli, Preç Zogaj dhe Artan Hoxha.

Gjatë emisionit, Rama u pyet nga Preç Zogaj përse ky projekt i Unazës së re kushton 40 milion euro, pasi ka pasur shumë akuza që projekti është korruptiv.

“Aty s’janë dy kilometra rrugë, s’janë terital metrazh që sa do metra aq bën.

Është një segment me vepra komplekse inxhinierike.

ARRSH që merr projektet që bën gjithë verifikimet bazohet te një manual, kjo është vepër normale me buxhetin e shtetit jo me koncension”, tha Rama.