Transmetuar më 23-11-2018, 21:30

Arrestohet autori që hodhi kapsollen në drejtim të polices Ina Nuka, e cila humbi gishtat e dorës.

Mësohet se ai është shtetasi Daniel Drobaj, 18 vjeç, banues në Tiranë.

17 Vjecari

Në ngarkim të këtij shtetasi do të referohen materialet pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime dhe në manifestime të paligjshme”, “Prishje e rendit dhe qetësisë publike” si dhe “Goditja për shkak të detyrës”.

24-vjeçarja efektive mbeti e plagosur pas shpërthimit të një kapsolleje dhe për pasojë humbi dy gishtat e njërës dorë dhe u dëmtua në qafë.

Ajo do të marrë një tratim të specializuar në një spital të Ankarasë. /k.k/noa.al/