Ishulli që merr flakë
Transmetuar më 21-11-2018, 20:43

Natyra na befason herë pas here me proceset e saj.

Një bukuri e frikshme pamja që shihni në këtë foto qe ne ju kemi përcjellë.

Tymi i dalë prej vullkanit Kilajau, në ishujt Hawai në Oqeanin Paqësor të krijon idenë e një zjarri në mes të ujit.

Vullkani Kilajau është një nga më të vjetrit në botë (rreth 600 000 vjeçar) dhe kohët e fundit filloi të shpërthente në maj 2018.

Fotografia mbresëlënëse është shkrepur nga fotografi i National Geographic, Leighton Lum./a.k/noa.al/