Transmetuar më 21-11-2018, 19:18

Jo çdo kush mund ta bëjë një gjë të tillë, dhe për më tepër duke pasur një thikë të ngulur në kokë.

Një çiklist ra pre e një sulmi të tmerrshëm, ku në fund përfundoi me një thikë të ngulur në kokë.

Ai po ecte me biçikletë për të shkuar në punë, në Cape Town në Afrikën e Jugut, ku u sulmua nga dy burra. Njëri prej tyre e goditi me thikë në kokë.

Mjeti mprehës ngeci brenda kafkës së 34-vjeçarit ndërsa dy hajdutët po përpiqeshin t’i merrnin biçikletën.

Por në mënyrë të pabesueshme Shaun u përball me ta dhe arriti t’i mundte të dy.

Më pas mori biçikletën dhe u nis drejt spitalit me thikën në kokë.

"Të thuash se ishte dramatike ta shihje me një thikë në kokë është pak. Por ai ishte shumë i qetë dhe i kthjellët, edhe pse kishte shumë gjakderdhje", tha mjeku Brendan Venter.

Pacienti ishte shumë me fat që shpëtoi edhe pse thika ishte zhytur brenda kafkës së tij. /k.k/noa.al/