Transmetuar më 20-11-2018, 20:43

Massimo Ambrosini konsiderohet si një nga futbollistët më mëdhenj në Itali.

Pjesë për shumë vite e Kombëtares italiane dhe klubit të Milanit, gjatë karrierës së tij, ai fitoi edhe trofe të rendësishëm.

Ai tashmë nuk luan më për shkak se vitet nuk ia lejojnë më.

MALAGA, SPAIN – OCTOBER 24: Massimo Ambrosini of AC Milan reacts to the AC Milan fans at the end of the UEFA Champions League group C match between Malaga CF and AC Milan at the Estadio La Rosaleda on October 24, 2012 in Malaga, Spain. (Photo by Jasper Juinen/Getty Images)

E në fakt, duket se ai e ka të vështirë të heqë dorë nga futbolli, dhe këtë gjë e tregon një fotografi e publikuar nga fëmijëria e tij.

Në fotografinë e publikuar ai shfaqet me një trofe në dorë.

Krahas fotos, ish-mesfushori italian shkruan:

"Herë pas here jam nostalgjik por më pëlqen të rijetoj përmes fotografive. Periudha më e mirë e jetës për një fëmijë. Shtator 1988"./a.k/noa.al/