Transmetuar më 17-11-2018, 16:50

Mëlçia është organi më i madh në trup dhe shumë herë më i nënvlerësuari.

Gjatë gjithë ditës, mëlçia juaj punon tejmase për të kthyer jo vetëm ushqimin tuaj në lëndë ushqyese, por edhe për të ndihmuar në eliminimin e toksinave në trup.

Për fat të keq, dietat moderne nuk po shkojnë në të mirë të mëlçisë.

Lajmi i mirë është se ekzistojnë ushqime të lehta për t’u gjetur në markete, e nëse vendosen në dietën tuaj, mund t’i ofrojnë mëlçisë një pastrim të shkëlqyer.

Ndiqeni listën e këtyre ushqimeve më poshtë:

Perimet jeshile

Hudhra

Limoni

Grejpfruti

Shafrani Indisë

Brokoli

Avokado

Boronica.