Transmetuar më 12-11-2018, 21:50

Një çift britanik me pikëpamje naziste, kanë përfunduar në burg.

Ata i vendosën djalit të tyre emrin e diktatorit, Adolf Hitler.

Gjykata e Birmingham shpalli fajtorë Adam Thomas dhe Claudia Patatas pasi ishin pjesë e një grupi terrorist nazist.

Gjatë gjykimit u shfaqën fotografi të Adam me djalin e tij të veshur veshje raciste.

Nuk dihet se sa janë dënuar. /k.k/noa.al/