Transmetuar më 12-11-2018, 17:13

Nerva të tendosura në shtëpinë e Bayernit të Mynihut.

Pas humbjes 3-2 me përmbysje ndaj Borussias së Dortmundit në “Signal Iduna Park” vijnë raportimet për një episod të shëmtuar me protagonist Franck Ribery.

Futbollisti francez mësohet se ka goditur tri herë me shuplakë gazetarin e BeIN Sports francezin Patrick Guillu.

Sipas “Bild”, që rindërton ngjarjen, pasi e dhunoi gazetarin, i dha dhe një të shtyrë të fortë.

Episodi është pranuar edhe drejtori sportiv i Bayernit, Hasan Salihamidzic, i cili bëri të ditur që ka organizuar një takim mes francezit Ribery dhe gazetarit për të sqaruar zënkën.